Tip na pěknou letní dovolenou - Řecko

Letní pobyt u moře patří v Řecku k těm nejkrásnějším. Starosti s dopravou, stravou a ubytováním přenechte cestovní kanceláři a užívejte veškerý čas pro relaxaci, sport a k poznávání krás této země. Cestovky, které se specializují na Řecko, Vám mohou zajistit pobyt v kterékoli oblíbené turistické lokalitě. Můžete vycestovat buď na poloostrov samotný, nebo na některý z nejčastěji navštěvovaných ostrovů – Korfu, Rhodos, Thassos, Zakynthos, Lesbos, Samos a Kos.

Řecko vlastní zhruba 6000 ostrovů a ostrůvků v Ionském a Egejském moři, z nichž je pouze 227 obydlených. Najdete na nich nepřeberné množství různých chráněných zátok, jeskyní, oblázkových pláží, ale i písečných přesypů s dunami, krásných písečných pláží s černým pískem, který je typický pro sopečné oblasti. Parádní dovolenou tu může zažít opravdu každý. Program tu může být velmi rozmanitý, počínaje sluněním a koupáním v moři, potápěním, jachtingem a windsurfingem konče. Téměř veškeré řecké pobřeží je volně přístupné veřejnosti, můžete si zaplavat i mimo přeplněné pláže.

Oblíbenou destinací, zvláště českých cestovek, je největší ostrov ve Středozemním moři – ostrov Kréta. Na Krétu se lidé opakovaně vrací kvůli nádherným upraveným plážím a také kvůli starobylým památkám. Jednou z nejznámějších je palác Knóssos.

Na ostrově Rhodos stojí za pozornost kromě krásných pláží a množství památek také bujná vegetace. Rhodos je nejzelenější řecký ostrov s mnoha zalesněnými oblastmi, a jistě Vás tu překvapí úchvatné skalnaté mořské zátoky. A na ostrově Kos byste mohli strávit zas velmi romantickou dovolenou. Patří skutečně k nejmalebnějším a také je nejčastějším cílem cykloturistů.

Jestliže máte v úmyslu strávit část dovolené na Kypru, můžeme Vám tuto volbu jen doporučit. Na Kypru je ideální koupání v moři, teplota vody tu dosahuje v létě do 26 stupňů a procházet se můžete po dlouhých, čistých slunečních plážích. Přezdívá se mu také Afroditin ostrov lásky. Kypr zdobí, jako jiné ostrovy v této oblasti, mnoho překrásných starověkých památek a pro turisty jsou tu přichystány zajímavé atrakce, takže nudit se tu určitě nebudete.

Čtěte také: Už jste byli u moře v Řecku? Tento článek přesně potvrzuje moje zkušenosti.

Turistický magazín